Τρίτη 16 Απριλίου 2013

Εσωτερικό πρωτάθλημα MULTI CULTI-TEFAA 2-3

Σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τάιμ-μπρέικ, με αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ και με πάρα πολλές καλές φάσεις η ομάδα του TEFAA επικράτησε με 3-2 σετ της ομάδας
 MULTI CULTI.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα MULTI CULTI να παίρνει γρήγορα τα 2 πρώτα σετ και να αιφνιδιάζει την ομάδα του TEFAA, που ξεκίνησε με αρκετά λάθη και που έχασε τη μία πασαδόρο της, η οποία έπαιζε τραυματισμένη για σχεδόν όλο το 2ο σετ.

Το τρίτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα.
Η ομάδα του TEFAA ύστερα από την βελτίωση της απόδοσής της αλλά και την "επιστράτευση" τραυματισμένης-άρρωστης παίκτριάς της κατόρθωσε να επικρατήσει δύσκολα με 25-23.

Στο 4ο σετ συνεχίστηκαν οι πολλές καλές φάσεις και η ομάδα του TEFAA έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 5ο καθοριστικό σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η ομάδα MULTI CULTI μπήκε πολύ δυνατά και ξέφυγε στο σκόρ με 9-5.
Κάπου εκεί το καλό σερβίς της TEFAA αλλά κυρίως τα λάθη της MULTI CULTI έφεραν την ανατροπή στο σκόρ και το σετ έληξε με 15-11.

Πολλά συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες που επί δύο και πλέον ώρες προσέφεραν ένα πολύ όμορφο θέαμα.

Τέλος, πολλά ευχαριστώ στις  δύο εθελόντριες που με τη βοήθειά τους συνέβαλαν στη καταγραφή του σκόρ και στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα.